Przewodnik po Czechach Michelin [Bezdroża]

Jeżeli wybierasz się na zwiedzanie kraju naszych południowych sąsiadów, skorzystaj z przewodnika po Czechach Michelin, wydanego przez Bezdroża.

Czechy Przewodnik MichelinCzechy można wizytować o każdej porze roku, ale najlepiej zrobić to wiosną lub latem. W sezonie wakacyjnym wyludniają się akademiki i bursy szkolne, dzięki czemu jest więcej miejsc noclegowych i w efekcie – jest taniej. Podczas lata różne obiekty atrakcyjne turystycznie są czynne dłużej, a niektóre w ogóle są otwarte tylko w tym okresie. Wtedy także na ulicach i placach miast i miasteczek rozgrywają się liczne festiwale ludowe i imprezy kulturalne. Z drugiej strony, Praga jest wówczas wówczas zaludniania wielu turystów, a zatem wiele argumentów przekonuje do przyjazdu do stolicy Czech na długi weekend majowy lub przed głównym sezonem urlopowym.

Poza głównym miastem warto zobaczyć Morawy – najlepiej na początku jesieni. Możemy trafić na winobranie, festiwale enoturystyczne i degustacje wina.

Zimą można wybrać się w czeskie góry na narty. Słynny jest między innymi kurort narciarski Harrachov – znany w Polsce głównie z turnieju skoków narciarskich.

Dowiedz się więcej – obejrzyj i kup „Czechy. Zielony Przewodnik Michelin.” >>

 

Może Ci się również spodoba