Zwiedź Muzeum Kampa w Pradze

Jeżeli chcesz zobaczyć, co oferuje Muzeum Kampa w Pradze, wcale nie musisz tam jechać. Wystarczy zajrzeć na stronę z wirtualnym muzeum.

Muzeum Kampa Praga

Muzeum Kampa stworzone przez Jana i Medę Mládków

Muzeum Kampa posiada w swoich zbiorach kilka bardzo ważnych obrazów, wliczając w to prace dwóch ikon sztuki XX-wiecznej – Františka Kupki i Otto Gutfreund, jak również malarstwo współczesne Europy Środkowej. Kolekcja sztuki Europy Środkowej służy nie tylko jako przypomnienie historii tzw. bloku wschodniego, ale także przyczynia się do wzbogacenia świadomości o współczesnej kulturze czeskiej.

Muzeum Kampa zapewnia dostęp do zbiorów sztuki oraz organizuje wiele wystaw czasowych artystów czeskich i zagranicznych. Wśród osób, które były eksponowane w muzeum, znajdują się Yoko Ono, Frank Malina, Joseph Beuys, Matej Kren, Julian Opie, Piet Mondrian, Theodor Pištěk i Andy Warhol.

Muzeum powstało dzięki inicjatywie kolekcjonera sztuki i dobroczyńcy – pani Medy Mládek, dla której narodziny muzeum były spełnieniem marzeń.

Muzeum Kampa udostępniono do zwiedzania poprzez Google Art Project. Wejść do środka można poprzez adres http://www.googleartproject.com/museums/kampa
System umożliwia przechodzenie między salami, nawigację, oglądanie eksponatów oraz uzyskiwanie większej ilości informacji o nich.

Może Ci się również spodoba