Przewodnik po Pradze

Praga jest prawdziwie wyzwolonym miastem. Stolica Czech pełna jest zabytków i nowoczesnych obiektów. Zwiedzanie Pragi jest inspirujące i daje dużo radości.

Czechy PrzewodnikMapa Pragi
Praga złożona jest z kilku dzielnic, z których każda ma swój urok. Nie może zabraknąć Cię na starówce, moście Karola, Hradczanach oraz Wyszehradzie. Przewodnik pomoże Ci zobaczyć to, co najbardziej wartościowe dla turysty.
Praga Stare MiastoStare Miasto
Niesamowita plątanina uliczek, setki kamienic, wielość świątyń oraz place wypełnione tłumem turystów. Spacer warto rozpocząć od Bramy Prochowej, później udaj się do Rynku i Ratusza Staromiejskiego. Wieża ratuszowa ozdobiona jest zegarem Orloj. A potem pójdzie już samo…
Praga Most KarolaMost Karola
Most Karola, najsłynniejszy most na rzece Wełtawie, łączy dzielnice Malá Strana ze Starym Miastem. Został wsparty na szesnastu filarach i jest jedynym średniowiecznym mostem kamiennym na świecie o takiej rozpiętości przęseł.


Hotele w Pradze

Praga Hotel
Jest wiele ciekawych miejsc noclegowych w Pradze – od tanich hosteli, przez apartamenty w przystępnych cenach, po luksusowe hotele w centrum stolicy Czech. Sprawdź, jak wygodnie można rezerwować online hotele w Pradze przy wykorzystywaniu porównywarki cen hoteli HotGO!


Praga HradczanyHradczany
Hradczany to od wieków siedziba czeskich królów, a od upadku komunizmu – prezydenta. Dostojny zamek i katedra górują nad miastem. Za dnia zatłoczona przez turystów, w nocy – idealne miejsce na romantyczny spacer.
Praga Mala StranaMala Strana
Do 1784 było to samodzielne miasto położone u stóp Zamku na Hradczanach. Nazywano je Nowym Miastem, ale dziś jest to Mała Strana. Warto tam pójść dla zieleni parków i klimatycznych uliczek.
Praga Nowe MestoNowe Miasto i Smichov
Zapraszamy do spaceru po Nowym Mieście i Smíchovie w Pradze. Obejrzyj zdjęcia i poznaj najciekawsze obiekty tych dzielnic.
Praga WyszehradWyszehrad
Wzgórze na prawym brzegu Wełtawy. Legenda wiąże powstanie grodu z władcą Krokiem i jego córką Libuszą, która miała sen o nowym państwie zwanym Praha. Wzgórze stało się drugą, obok Hradczan, siedzibą czeskich władców w X wieku.
Praga JosefovJosefov – dawna dzielnica żydowska
Józefów jest dzielnicą Pragi, która stanowiła dzielnicę żydowską (jak krakowski Kazimierz). Swą nazwę zawdzięcza Józefowi II, który przekazał Żydom prawa obywatelskie.
Praga Letenske SadyLetenske Sady
Letenské sady to największy park w Pradze. Nazywany jest również jako Letná Park. Miejsce to jest dostępne przez cały dzień i cały rok. Służy prażanom jako miejsce wypoczynku również tego aktywnego.
Praga ZOOZOO w Pradze
Praskie ZOO warto odwiedzić, mimo iż leży nieco dalej od centrum miasta.
Praga Żiżkov i VinohradyŻiżkov i Vinohrady
Jest alternatywną dzielnicą Starego Miasta, lecz znacznie cichszą i spokojniejszą. Niemal na każdej uliczce znajdują się jakieś kawiarnie i restauracje. Mówi się, że jest tu najwięcej, przypadających na jeden metr kwadratowy, knajpek w Europie.