Czeskie imprezy w Polsce – czerwiec 2014

Oto garść informacji o czeskich imprezach w Polsce w czerwcu 2014 roku. Wybierzesz się gdzieś?

FILM

Czechy Imprezy Czerwiec 2014
„Kuki powraca” w Dzień Dziecka
1 czerwca 2014
Kino Iluzjon, ul. Narbutta 50a

Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na wyjątkowe wydarzenie – AnimaMusic – projekcję filmów animowanych z muzyką graną na żywo przez studentów i absolwentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz na projekcję przepięknej czeskiej animacji Jana Svěráka pt. „Kuki powraca”.

AUTO*MAT – POKAZ FILMU W RAMACH FESTIWALU ŚWIĘTO CYKLICZNE KRAKÓW 2014
6 czerwca 2014
Kraków, Kino pod Baranami

W piątek, 6 czerwca o godz. 21.00 w Kinie Pod Baranami odbędzie się pokaz specjalny dokumentu Auto*Mat – filmu‑happeningu opowiadającego o praskich aktywistach, walczących m.in. o miejsce dla rowerów na ulicach miast. Film okrzyknięty został przez czeskich internautów Dokumentalnym Filmem Dekady.

Czeskie Środy w Kinie Wisła: KELNER, PŁACIĆ! Ladislava Smoljaka
11 czerwca 2014
Warszawa, Kino Wisła, Pl. Wilsona

Kolejne spotkanie w cyklu CZESKIE ŚRODY poświęcone będzie jednej z najzabawniejszych komedii powstałych u naszych południowych sąsiadów: „Kelner, płacić!” (reż. Ladislav Smoljak).

Czeski musical na początek lata
25 czerwca 2014
Sala Audiowizualna Biblioteki Elbląskiej

W środę 25 czerwca o godz. 18.15 w ramach projekcji czeskiego kina zapraszamy do Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej do obejrzenia pierwszego czeskiego musicalu pt. „Starcy na chmielu”, który idealnie wpasowuje się w przedwakacyjny klimat. Wstęp wolny.

WYSTAWY

Władcy snów. Symbolizm na ziemiach czeskich 1880–1914
7 maja – 7 września
Galeria Międzynarodowego Centrum Kultury Rynek Główny 25, Kraków

Wybitne dzieła symbolizmu czeskiego – oniryczne kompozycje, bajkowe tematy, fantastyczne postacie – zawładną w maju Galerią Międzynarodowego Centrum Kultury. Po raz pierwszy w Polsce tak szeroko przedstawione zostanie zagadnienie symbolizmu z terenu Czech.

Václav Havel na wyciągnięcie ręki
6 maja – 6 października
Międzynarodowe Centrum Kultury Rynek Główny 25, Kraków

Wystawa przybliża postać Václava Havla – opozycjonisty, męża stanu, pisarza i dramaturga, człowieka-ikony – widzianą przez pryzmat powstałych na przestrzeni kilkudziesięciu lat fotografii. Wernisaż odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie 6 maja 2014 roku.

Metoda pomiaru. Daniela Dostálková na Festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie
15 maja – 15 czerwca 2014
Galeria AS, ul. św. Tomasza 26, Kraków

Podczas Miesiąca Fotografii w Krakowie swoje prace fotograficzne zaprezentuje czeska fotografka młodego pokolenia Daniela Dostálková. Prace prezentowane będą w Galerii AS.

Czeska fotografia na Fotofestiwalu w Łodzi
5-15 czerwca 2014

Łódzki Fotofestiwal to jedno z największych wydarzeń fotograficznych w Polsce, przyciąga znane nazwiska i rzesze wielbicieli fotografii, prezentuje wszystko to, co najlepsze we współczesnej fotografii. W tym roku w Łodzi będzie można obejrzeć również fotografie czeskich młodych artystów.

Design a móda
Czescy projektanci na targach mody HUSH WARSAW
7-8 czerwca 2014
Warszawa, Arkady Kubickiego

Zaprezentują się fantastyczni czescy projektanci: SHIT HAPPENS oraz PLAYBAG

LITERATURA

Bohumil Hrabal na warszawskim Festiwalu Big Book
14-15 czerwca 2014

Warszawa wzbogaciła się o kolejny międzynarodowy festiwal: Big Book, czyli święto wielbicieli książek. Dwa dni, kilka tysięcy czytelników, 150 gości, 50 spotkań w międzynarodowym towarzystwie, dyskusje, spacery literackie, głośne czytanie, wirtualne rozmowy. Kilkanaście miejsc, wydarzenia na serio i z przymrużeniem oka. Zaskakujące przestrzenie miasta, ulice, prywatne gabinety pisarzy. Nowoczesny festiwal włączający publiczność w akcje literackie. Zaskakujący i otwarty dla wszystkich. START 14 CZERWCA

CZYTAMY GDZIE INDZIEJ na warszawskim Żoliborzu
7 czerwca

„Czytamy gdzie indziej” to świetny pomysł na aktywne spędzenie wolnej soboty i zapoznanie się z najlepszymi nowościami książkowymi. Z czeskiej literatury prezentujemy „Zasady śmiesznego zachowania” Emila Hakla oraz „Będzie gorzej” Jana Pelca. „Czytamy gdzie indziej” już po raz siódmy.

Może Ci się również spodoba